View Business Directory

Add your business

BBC اقتصادی

 • جهش قیمت بیت‌کوین در پی انتشار آگهی استخدام آمازون
  شرکت تجارت الکترونیک آمازون در یک آگهی استخدام جدید در پی جذب کارشناس رمز ارزها و "بلاک‌چین" برآمده است که این اقدام جهش قیمت بسیاری از ارزهای دیجیتال را در پی داشته است. قیمت بیت‌کوین روز دوشنبه به بیش از ۳۹ هزار دلار رسید که بیشترین رشد این رمز ارز طی هفته‌های اخیر بوده است.
  ادامه ...
  Published on 07-26-21
  1 week ago
 • دولت ایران می‌گوید با افتتاح خط لوله جاسک تنگه هرمز را دور زده
  حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران خط لوله نفتی گوره جاسک را افتتاح کرد با این هدف که برای اولین بار با "دور زدن تنگه هرمز" ایران بتواند نفت خام را از هرمزگان در دریای عمان صادر کند. منتقدان دولت او را متهم کرده‌اند که به طور "نمایشی" این پروژه نیمه‌تمام را در پایان دولتش افتتاح کرده است.
  ادامه ...
  Published on 07-22-21
  2 weeks ago
 • مرکز آمار: هزینه‌ خانوارهای شهری و روستایی ایران بیش از ۳۰ درصد افزایش یافت
  مرکز آمار ایران در تازه‌ترین گزارش خود نتایج طرح آمارگیری هزینه و درآمد خانوارهای شهری و روستایی در سال ۱۳۹۹ را منتشر کرده است. بر این اساس هزینه‌ خانوارهای شهری و روستایی ایران در سال گذشته بیش از ۳۰ درصد افزایش یافته است.
  ادامه ...
  Published on 07-20-21
  2 weeks ago
 • برآوردها از 'سرمایه‌گذاری ۷ تا ۸ میلیون ایرانی' در بازار رمزارزها
  بر اساس برآورد اتاق بازرگانی تهران، حدود ۷ تا ۸ میلیون ایرانی بصورت رمزارز دارایی دارند که احتمالا بیت‌کوین بیشترین سهم را در مقایسه با سایر رمزارزها داشته است. عضو اتاق بازرگانی ایران می‌گوید "هر نفر احتمالا برای حدود ۳ نفر از اطرافیانش هم خرید و فروش می‌کند که این استدلال ما را به حدود هفت میلیون نفر می‌رساند."
  ادامه ...
  Published on 06-09-21
  2 months ago
 • السالوادور به عنوان اولین کشور جهان استفاده از بیت‌کوین را در معاملات، رسمی اعلام کرد
  السالوادور به عنوان اولین کشور جهان مبادلات مالی برای خرید کالاها و خدمات با رمز ارز بیت‌کوین را به رسمیت شناخته و آن را قانونی اعلام کرده است. قانون جدید به این معنی است کسب و کارها باید برای ارائه کالاها و خدمات بیت‌کوین را بپذیرند مگر آنکه بدلیل محدودیت‌های فنی نتوانند تراکنش را انجام دهند.
  ادامه ...
  Published on 06-09-21
  2 months ago
 • امکانات جدید نرم‌افزاری شرکت اپل برای حفظ حریم خصوصی کاربران
  شرکت آمریکایی اپل در کنفرانس سالانه توسعه نرم‌افزاری خود از امکانات جدیدی درباره حافظت از حریم خصوصی خبر داده است. این امکانات شامل ویژگی خاصی موسوم به "رله خصوصی" است که به کاربران این امکان را می‌دهد در زمان استفاده از مرورگرها از دید اپل، شرکتهای ارائه‌کننده اینترنت و آگهی‌ها پنهان بمانند.
  ادامه ...
  Published on 06-08-21
  2 months ago
 • خوش‌بینی کشورهای ثروتمند به توافق برسر مالیات شرکت‌های چندملیتی و فناوری پیشرفته
  وزیران دارایی کشورهای بزرگ صنعتی در مذاکراتی در لندن بر سر وضع نرخ مالیات حداقل ۱۵ درصد بر سود شرکت‌های چند ملیتی به خصوص شرکت‌های فعال در بخش فناوری پیشرفته به توافق رسیدند.
  ادامه ...
  Published on 06-05-21
  2 months ago
 • شیوع کرونا باعث افزایش شدید بهای مواد غذایی در جهان شد
  سازمان ملل متحد گفته است که آثار اقتصادی شیوع ویروس کرونا باعث افزایش قابل توجه بهای مواد غذایی در سطح جهانی شده و هشدار داده است که این وضعیت می‌تواند بازگشت به رونق اقتصادی را دشوار کند.
  ادامه ...
  Published on 06-04-21
  2 months ago