View Business Directory

Add your business

BBC – تازه های خبری

 • قول بایدن برای اعطای ۵۰۰ میلیون دز دیگر واکسن کووید
  آمریکا می گوید از سال آینده ۵۰۰ میلیون دُز دیگر واکسن فایزر به کشورهای درحال توسعه اهدا خواهد کرد. جو بایدن رئیس جمهور آمریکا این موضوع را در یک اجلاس مجازی کووید-۱۹ در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد بیان کرد.
  ادامه ...
  Published on 09-22-21
  5 hours ago
 • مکرون بعد از تماس بایدن گفت سفیر فرانسه به واشنگتن برمی‌گردد
  امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، بعد از تماس تلفنی با جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و گفت‌وگو درباره تنش‌های دیپلماتیک دو طرف، اعلام کرد که سفیر فرانسه هفته آینده به واشنگتن بر می‌گردد. بعد از آن که استرالیا قرارداد ۴۰ میلیارد دلاری خود با فرانسه را برای خرید زیردریایی لغو و آمریکا را جایگزین فرانسه کرد، تنش سیاسی میان پاریس
  ادامه ...
  Published on 09-22-21
  7 hours ago
 • داستان زایمان زیر سلطه طالبان
  زنان باردار، مادران تازه و نوزادان بیشترین فشار را در زمان بدتر شدن بحران مراقبت‌های بهداشتی در افغانستان متحمل می‌شوند.
  ادامه ...
  Published on 09-22-21
  11 hours ago
 • انتشار فیلم پرواز 'غیر استاندارد' زائران اربعین با هواپیمای 'نظامی باری'
  به دنبال انتشار فیلمی که نشان می‌دهد مسافران در کنار هم و به صورت دوطبقه در هواپیما نشسته‌اند، سازمان هواپیمایی ایران اعلام کرده که هواپیما متعلق به نیروهای مسلح است و زیر نظر سازمان هواپیمایی کشوری نیست.
  ادامه ...
  Published on 09-22-21
  14 hours ago
 • دیدار رهبران آمریکا و بریتانیا و چشم‌انداز توافق تجاری
  جو بایدن رییس جمهوری آمریکا در گفتگوهای خود با نخست وزیر بریتانیا، احتمال توافق برسر تجارت آزاد با بریتانیای بعد از برگزیت را کم جلوه داده است.
  ادامه ...
  Published on 09-21-21
  23 hours ago
 • 'هر راهی را امتحان خواهیم کرد تا از کسانی که در خطرند محافظت کنیم'
  پیش‌شمارهٔ افغانستان ۹۳ است. تلفنم شبانه‌روز زنگ می‌خورد. طاقت جواب‌دادن ندارم، چون می‌دانم جوابی ندارم. اما نمی‌توانم آن‌ها را نادیده بگیرم. می‌گویند «امیدوارم خسته نباشی. ببخشید که مزاحم می‌شوم. ممنون که به فکر مایی» و «اگر مرا پیدا کنن، مرا تکه تکه می‌کنند، لطفا بچه‌هایم را ببر». مهربانی، متانت و عذرخواهی‌شان از این‌که آرامش زندگی ما بر هم بخورد و
  ادامه ...
  Published on 09-12-21
  2 weeks ago
 • بحران افغانستان: حکومت اسلام عراق و شام – ولایت خراسان چیست؟
  گروه ولایت خراسان، با نام کامل حکومت اسلامی عراق و شام - ولایت خراسان، شاخه محلی داعش است که در افغانستان و پاکستان فعالیت می‌کند.
  ادامه ...
  Published on 08-27-21
  4 weeks ago
 • 'ایران جدید' مدنظر ابراهیم رئیسی چیست؟
  مراسم تحلیف ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس جمهور دولت چهاردهم با تاکید سخنرانان بر «آغاز دورانی تازه همسو با بیانیه گام دوم انقلاب» و «ایرانی جدید در قرن پانزدهم» برگزار شد. سخنانی کلی از ایجاد دولتی تحول‌خواه و مردمی، بدون اینکه راهکاری مشخص برای حل ابربحران‌های پیش روی دولت جدید ارائه شود.
  ادامه ...
  Published on 08-05-21
  2 months ago
 • طراحان پشت‌پرده 'صیانت از فضای مجازی' کیستند؟
  طرح بلندپروازانه صیانت به دنبال آن است که سازوکاری برای مدیریت خدمات اصلی اینترنتی ایجاد کند. این طرح با پیگیری یک شیوه به خصوص حکمرانی دیدگاه‌های یک جریان سیاسی مشخص را تقویت می‌کند و شاید از آن مهمتر، با مداخله در ساختار خدمات اینترنتی به دنبال بازتوزیع منافع اقتصادی کلان است.
  ادامه ...
  Published on 08-01-21
  2 months ago
 • آیا واقعا اهمیتی دارد منشا کرونا را پیدا کنیم؟
  در حالی که کرونا همینطور جان انسان‌ها را می‌گیرد برخی معتقدند یافتن منشا کرونا ممکن است مهم باشد اما اولویت نیست. اما اکنون که خسارت‌های کرونا روزبروز بیشتر می‌شود، بیشتر دانشمندان بر اهمیت یافتن منشا کرونا برای پیش‌گیری از همه‌گیری‌های بعدی تاکید می‌کنند.
  ادامه ...
  Published on 07-07-21
  3 months ago