View Business Directory

Add your business

Job Openings

There are no ads matching your search criteria.

BBC دانش و فن

 • روند ذوب یخ‌های گرینلند ‘شتاب گرفته است’
  سرعت ذوب یخ های گرینلند نسبت به دهه ۱۹۹۰ هفت برابر شده است. این نتیجه گیری تیمی بین‌المللی از متخصصان علوم قطبی است که کلیه مشاهدات ماهواره ای یک دوره ۲۶ ساله را بررسی و تحلیل کرده اند.
  ادامه ...
  Published on 12-10-19
  11 hours ago
 • آشنایی با زنی که پیشرو هوش مصنوعی بود
  دهم دسامبر تولد ایدا لاولیس است؛ ریاضیدان و نویسنده‌ای که اگر با چارلز ببیج، نخستین برنامه‌نویس تاریخ همکاری نمی‌کرد، شاید اولین کامپیوتر جهان اختراع نمی‌شد.
  ادامه ...
  Published on 12-10-19
  13 hours ago
 • جورج لارر، از مخترعان بارکد در ۹۴ سالگی درگذشت
  جورج لارر، مهندس آمریکایی، که با تکمیل سیستم "بارکد" به فراگیر شدن آن در دنیای تجارت کمک کرد، در ۹۴ سالگی درگذشت. بارکد امروزی ابتدا به وسیله نورمن جوزف وودلند، معرفی شد؛ اما جورج لارر این اختراع را متحول کرد
  ادامه ...
  Published on 12-10-19
  20 hours ago
 • کلیک‌باز؛ دستگیری مجرم با کمند برقی
  این هفته به سراغ ابزارک جدیدی می‌رویم که قرار است پلیس لس‌آنجلس استفاده آزمایشی از آن را شروع کند، به سراغ دانشمندانی می‌رویم که برای مطالعه قورباغه‌ها به آنها زنگ می‌زنند، از مارماهی برقی خواهیم گفت که به روشنایی درخت کریسمس کمک می‌کند و تلاش تازه توییتر برای برجسته کردن توییت‌های خوب را خواهیم دید.
  ادامه ...
  Published on 12-08-19
  3 days ago
 • هشدار دوباره درباره افزایش مصرف بی‌رویه دارو در ایران
  مینو محرز، رئیس مرکز مطالعات ایدز در ایران اخیرا بار دیگر گفته است که در بسیاری از موارد پزشکان عمومی برای "مصارف ناملزوم" ۸۰ قرص بیمارستانی تجویز می‌کنند. این اظهار نظر بدین معنی است که مصرف تجویز و مصرف بی‌رویه باعث شده که از جمله مصرف آنتی‌بیوتکی در ایران به "۱۶ برابر" استاندارد جهانی برسد.
  ادامه ...
  Published on 11-21-19
  3 weeks ago
 • کلیک‌باز: حمل زیرزمینی ۶۰۰ میلیون بسته پستی در بریتانیا
  این هفته در کلیک‌باز درباره ایده یک استارتاپ بریتانیایی حرف می‌زنیم که قصد ساخت شبکه‌ای از تونل‌های زیرزمینی را برای ترابری دارد، از اقدام گوگل برای شناسایی سایت‌های کند خواهیم گفت، از ورود گوگل به دنیای بانکداری خبر می‌دهیم و راهی را که یکی از تولیدکنندگان پهپاد برای شناسایی موقعیت و خلبان پهپادها در نظر گرفته، معرفی می‌کنیم.
  ادامه ...
  Published on 11-17-19
  3 weeks ago
 • افتتاح موزه واژن در لندن با هدف ‘مبارزه با شرم’
  اولین موزه‌ در جهان که به طور کامل به واژن اختصاص داده شده است امروز در لندن افتتاح شده است. هدف این موزه ارائه و افزایش دانش و آگاهی در مورد واژن و سلامت اندام جنسی زنانه و مبارزه با پیش‌داوری‌ها و باور‌های نادرست در مورد آن است.
  ادامه ...
  Published on 11-16-19
  4 weeks ago
 • آیا بی‌میلی به سبزیجات عامل ژنتیکی دارد؟
  از خوردن بعضی از سبزیجات متنفرید؟ بنا بر تحقیقات جدید دانشمندان آمریكایی، این مساله می تواند مربوط به ژن‌های شما باشد. به گفته آن‌ها، داشتن دو نوع ژن باعث حس مزه تلخ برای سبزیجاتی مانند کلم بروکلی و جوانه‌ها می‌شود.
  ادامه ...
  Published on 11-13-19
  4 weeks ago