View Business Directory

Add your business

BBC دانش و فن

 • تحقیقات جدید: باکتری‌های مقاوم عامل مرگ میلیون‌ها نفر در جهان است
  پژوهش جدیدی در مورد مقاومت باکتری‌ها در برابر آنتی‌بیوتیک‌ها نشان می‌دهد که میلیون‌ها نفر در سراسر جهان در اثر عفونت ناشی از این عوامل جان خود را از دست می‌دهند و مبارزه با آن مستلزم اختصاص بودجه لازم و استفاده مسئولانه از داروهای فعلی است.
  ادامه ...
  Published on 01-20-22
  8 hours ago
 • حل بحران آلودگی پلاستیکی 'نیازمند معاهده‌ای الزام آور است'
  یک سازمان غیردولتی هشدار داده است که آلودگی ناشی از پلاستیک یک مشکل عاجل جهانی است که حل آن نیازمند معاهده جدی سازمان ملل است.
  ادامه ...
  Published on 01-18-22
  2 days ago
 • شرکت‌های هواپیمایی در مورد اختلالات احتمالی ناشی از نسل پنجم شبکه تلفن همراه هشدار دادند
  ده شرکت بزرگ هواپیمایی در آمریکا هشدار داده‌اند که استفاده از نسل پنجم شبکه تلفن همراه (۵-جی) باعث "اختلال اساسی" در پروازها خواهد شد. شرکت‌های هواپیمایی نگران آن هستند که سیگنال‌های باند سی نسل پنجم به خصوص در هوای بد باعث اختلال در سیستم ناوبری هواپیما شود. دو شرکت وریزون و ای‌تی‌اند‌تی قرار است بزودی خدمات نسل پنجم موبایل خود
  ادامه ...
  Published on 01-18-22
  2 days ago
 • کشف فسیل سالم یک ایکتیوسور ۱۸۰ میلیون ساله
  دانشمندان از کشف بزرگترین و کامل ترین ایکتیوسور در بریتانیا در گل و لای منطقه حفاظت شده راتلند واتر خبر داده اند. قد این خزنده دریایی به بیش از ۱۰ متر و قدمت آن حدود ۱۸۰ میلیون سال است.
  ادامه ...
  Published on 01-15-22
  5 days ago
 • ضبط صدای آبزیان در تپه‌های مرجانی احیا شده
  دانشمندانی که در مرکز اندونزی مشغول نظارت بر یک پروژه احیای آبسنگ های مرجانی بوده اند صداهای آبزیان این زیستگاه را ضبط کرده اند که می گویند نشانه سلامت اکوسیستم است.
  ادامه ...
  Published on 12-11-21
  1 month ago
 • رئیس شرکت فایزر: واکسن کرونا برای سال‌ها با ما خواهد بود
  آلبرت بورلا، رئیس شرکت دارویی فایزر گفته نیاز به واکسیناسیون علیه ویروس کرونا برای سال‌ها وجود خواهد داشت و افزوده که در سال آینده کمبود واکسن نخواهد بود.
  ادامه ...
  Published on 12-02-21
  2 months ago
 • دلک و غمز؛ ماساژ نوزادان و کودکان، سنتی آسیایی که فراگیر می‌شود
  ماساژ دادن نوزادان قرن‌هاست در هند و چین و دیگر مناطق آسیا رواج دارد اما دانشمندان اکنون به قابلیت‌های حیات‌بخش آن پی می‌برند.
  ادامه ...
  Published on 11-30-21
  2 months ago
 • اهمیت متن دست‌نویس ۱۳ میلیون دلاری اینشتین چیست
  هفته پیش متنی شامل محاسبات فیزیکی با دست خط آلبرت آینشتین در حراجی کریستی در پاریس به بهای ۱۳ میلیون دلار به فروش رفت که رکورد تازه ای به حساب می آید.
  ادامه ...
  Published on 11-27-21
  2 months ago