View Business Directory

Add your business

Job Openings

There are no ads matching your search criteria.

BBC دانش و فن

 • سوگیری‌های شناختی: نوآوری‌گرایی
  نوآوری‌گرایی نوعی سوگیری شناختی است که فرد برای فواید یک محصول جدید بیش از اندازه ارزش قائل می‌شود در حالی که به محدویت‌های همان محصول اهمیتی نمی‌دهد. از این منظر فرد می‌پندارد کل جامعه باید نوآوری را بدون هیچ تغییری بپذیرد.
  ادامه ...
  Published on 02-23-19
  3 hours ago
 • آین رند، واعظی که خودخواهی را فضیلت می‌دانست
  آین رند، خودخواهی را فضیلت می‌دانست. بی‌تردید انسان‌های خودخواه همیشه وجود داشته‌اند، کسانی که فقط به خودشان فکر می‌کنند و دیگران اصلا برایشان مهم نیستند. چنین رویکردی را هیچ نظام اخلاقی مذهبی یا غیرمذهبی (سکولار) تشویق یا تایید نمی‌کرد، البته پیش از آنکه آین رند، نویسنده و فیلسوف آمریکایی متولد روسیه، در نیمه قرن بیستم، عینیت‌گرایی را مطرح کند و
  ادامه ...
  Published on 02-22-19
  7 hours ago
 • نخستین کاوشگر اسرائیلی با سرمایه خصوصی به ماه پرتاب شد
  نخستین کاوشگر اسرائیل با یک موشک فالکون از پایگاه فضایی کیپ کاناورال در فلوریدای آمریکا به فضا پرتاب شد و دو ماه دیگر بر سطح ماه خواهد نشست. این اولین ماموریت بین سیاره‌ای با سرمایه خصوصی است.
  ادامه ...
  Published on 02-22-19
  23 hours ago
 • محققان دانشگاهی در انگلستان: ‘پوست راه راه گورخر محافظی در مقابل خرمگس‌ها’
  محققان دانشگاه بریستول احتمال می‌دهند که به علت پوست راه راه گورخر دست یافته باشند. آنها می‌گویند خط‌های بدن گورخر، چشم خرمگس‌ها را می‌زند و مانع نشستن آنها روی بدن آن می‌شود.
  ادامه ...
  Published on 02-21-19
  2 days ago
 • چه کشورهایی گوشت بیشتر مصرف می‌کنند؟
  حتمالا شما هم شنیده‌اید که افراد زیادی میزان مصرف گوشت‌شان را کمتر و یا کلا قطع کرده‌اند. این افراد اغلب بدلایلی مانند زندگی سالم‌تر یا کم کردن اثرات محیط زیستی مصرف گوشت و یا حمایت از حقوق حیوانات دست به چنین عملی می‌زنند.
  ادامه ...
  Published on 02-05-19
  3 weeks ago
 • افزایش سرطان‌های مربوط به چاقی در نسل جوان آمریکا
  تحقیق جدید انجمن سرطان آمریکا نشان می‌دهد که موارد ابتلا به سرطان‌های مرتبط با چاقی در میان نسل جوان آمریکا رو به افزایش است. این تحقیق هشدار داده که با افزایش سن جوانان، وضعیت بدتر خواهد شد.
  ادامه ...
  Published on 02-04-19
  3 weeks ago
 • کلیک‌باز: انتخاب کتانی دلخواه با واقعیت افزوده
  این هفته با اپلیکیشنی آشنا می‌شویم که کمک می‌کند تا کتانی دلخواه خود را پیش از خرید پیدا کنید، از اشکال فیس‌تایم روی دستگاه‌های اپل خواهیم گفت، خبر از رونمایی ۲۶ گوشی توسط شرکت انرجایزر خواهیم داد، از قرصی صحبت می‌کنیم که در معده چون بادکنک باد می‌شود و از رباتی حرف می‌زنیم که مانند پیچک رشد می‌کند.
  ادامه ...
  Published on 02-02-19
  3 weeks ago
 • یک مقام دولت بریتانیا خواهان ممنوعیت تلفن همراه در مدارس شد
  معاون وزیر آموزش بریتانیا خواهان ممنوعیت استفاده از تلفن همراه مدارس شده است. اظهارنظر این مقام بریتانیایی در آستانه انتشار دستورالعمل دولت بریتانیا در باره امنیت اینترنتی، شبکه‌های اجتماعی و بازی‌های آنلاین صورت می‌گیرد.
  ادامه ...
  Published on 02-01-19
  3 weeks ago