View Business Directory

Add your business

Job Openings

There are no ads matching your search criteria.

BBC دانش و فن

 • راز آزاد کردن ماری‌جوانا چیست؟
  در گوشه و کنار دنیا نگرش مردم نسبت به ماری‌جوانا در حال تغییر است. دولت جدید مکزیک می‌خواهد مصرف تفریحی ماری‌جوانا را قانونی کند؛ درست مثل لوگزامبورگ. این در حالی است که رهبران نیوزیلند قصد دارند تصمیم در این رابطه را به نظر‌سنجی بگذارند.
  ادامه ...
  Published on 12-12-18
  2 days ago
 • ابعاد گسترده حیات در زیر زمین تخمین زده شد
  دانشمندان بعضی از مشخصه های لایه "بیوسفر" زمین که در زیر سطح قرار دارد و عمدتا متشکل از ارگانیسم های زنده است را تخمین زده اند. این بخشی از یک مطالعه طولانی برای درک چرخه کربن در زمین است و شناخت مهمی از تاثیر حیات بر این چرخه به دست می دهد.
  ادامه ...
  Published on 12-10-18
  3 days ago
 • وویجر ۲ ‘منظومه شمسی را ترک کرد’
  کاوشگر فضایی وویجر ۲ که سال ۱۹۷۷ پرتاب شده بود به دومین شی ساخت دست انسان بدل شده که منظومه شمسی را ترک می کند. این فضاپیما اکنون ۱۸ میلیارد کیلومتر از زمین فاصله دارد و تقریبا با سرعت ۵۴ هزار کیلومتر در ساعت حرکت می کند.
  ادامه ...
  Published on 12-10-18
  4 days ago
 • فسیل‌هایی که آنلاین می‌شوند
  نمایش آنلاین فسیل‌هایی که در انبارهای موزه های مختلف نگهداری می شوند؛ از جمله موزه تاریخ طبیعی لندن و اسمیتسونین واشنگتن
  ادامه ...
  Published on 12-10-18
  4 days ago
 • کلیک‌باز: رباتی که غذا در دهانتان می‌گذارد
  در فیلم عصر جدید چارلی چاپلین دنیایی را می‌بینیم که روز به روز ماشینی‌تر می‌شود. در یکی از صحنه‌های معروف این فیلم که می‌خواهند دستگاهی را آزمایش کنند چارلی را انتخاب می‌کنند تا ربات غذا به دهان او بگذارد.
  ادامه ...
  Published on 11-24-18
  3 weeks ago
 • یخچال طبیعی در حال ذوب سوئیس، میزبان بزرگ‌ترین کارت پستال جهان
  بزرگ‌ترین کارت پستال جهان که از ۱۲۵ هزار نقاشی و پیام درباره نگرانی از گرمایش زمین و تغییرات اقلیمی است از روز جمعه در یکی از یخچال‌های طبیعی سوئیس که در معرض خطر ذوب شدن قرار دارد، به نمایش گذاشته شد.
  ادامه ...
  Published on 11-19-18
  4 weeks ago
 • کلیک‌باز؛ ۳۵۰ کیلو سکه برای ۱۷۷ گرم آیفون
  آیفون XS تنها ۱۷۷ گرم است؛ اما موضوع وقتی جالب می‌شود که فردی بخواهد برای خرید یک آیفون ۱۷۷ گرمی، ۳۵۰ کیلوگرم سکه بپردازد.
  ادامه ...
  Published on 11-17-18
  4 weeks ago
 • تغییرات اقلیمی: موج گرما قدرت باروری حشرات نر را ‘نصف می کند’
  تحقیقات نشان می دهد که موج گرما می تواند به اسپرم حشرات آسیب برساند و حتی آنها را عقیم کند. جمعیت حشرات جهان شاهد افت انبوه جمعیت بوده است و محققان می گویند برای روشن شدن تاثیر گرمایش مطالعات بیشتری لازم است.
  ادامه ...
  Published on 11-13-18
  1 month ago