View Business Directory

Add your business

Job Openings

There are no ads matching your search criteria.

BBC هنری

 • برندگان جوایز گلدن گلوب ۲۰۲۱ معرفی شدند
  جشنواره فیلم گلدن گلوب ۲۰۲۱، دیشب در لس‌آنجلس آمریکا برگزار شد. فیلم سرزمین آواره‌ها و سریال تاج جوایز زیادی را جارو کردند.
  ادامه ...
  Published on 03-01-21
  2 days ago
 • گفتگو با شیدا بازیار؛ انقلاب و ۴۰ سال بعد از آن در رمان 'شب‌ها تهران آرام است'
  شیدا بازیار نویسنده آلمانی است که کتاب او به نام 'شب‌ها تهران آرام است' به تازگی توسط کبری هدایتی‌نسب به فارسی ترجمه و توسط نشر فروغ در آلمان منتشر شده است.‌
  ادامه ...
  Published on 03-01-21
  2 days ago
 • گلدن گلوب ۲۰۲۱؛ درخشش تاج، بورات و سرزمین عشایر
  گلدن گلوب ۲۰۲۱ شاهد درخشش سرزمین عشایر به کارگردانی کلویی ژائو، فیلم کمدی بورات-۲ و سریال تاج بوده است. این مراسم به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا برای نخستین بار به طور مجازی از نیویورک و لس آنجلس به اجرا در آمد.
  ادامه ...
  Published on 02-28-21
  2 days ago
 • حضور پر رنگ کارگردانان زن در رقابت برای گلدن گلوب
  نامزدهای امسال جوایز گلدن گلوب امشب لباسهای فاخرشان را می‌پوشند تا از اتاق‌های نشیمن‌شان به صورت مجازی در مراسم حاضر شوند. گفته می‌شود که این فصل، دوره کارگردانان زن است.
  ادامه ...
  Published on 02-28-21
  3 days ago
 • شورایِ بازنگری در شیوه‌یِ نگارشِ خطِ فارسی؛ گامی 'مهم اما ناتمام'
  بیست و هشت سالِ پیش در تاریخ ۳۱ مرداد ۱۳۷۱ نخستین جلسه‌یِ "شورای بازنگری در شیوه‌یِ نگارشِ خطِ فارسی" تشکیل شد. چه ضرورتی باعث تشکیل این شورا شد؟ چگونه تشکیل شد؟ چه دست‌آوردی یا دست‌آوردهایی داشت؟
  ادامه ...
  Published on 02-18-21
  2 weeks ago
 • شورای اصلاحِ خط ِفارسی چرا و چگونه تشکیل و تعطیل شد و چه کرد؟
  شورا تلاشی بود که از شرکت در آن خوشحالم هرچند در همین شورا بود که پس از سال‌های اعتقاد به ممکن بودن اصلاح نهائی رسم‌الخط فارسی به این نتیجه رسیدم که رسم‌الخطی واحد و یک دست با قواعد وآئین‌های روشمندِ بی‌تناقض و پذیرفته شده، گرچه خوب و ضرور و مفید و واجب، اما در این موقعیت که در آن گرفتاریم
  ادامه ...
  Published on 02-18-21
  2 weeks ago
 • جهانی شدن زنان نویسنده ایرانی‌تبار(۲)؛ پلی بر فراز مرزها
  نوشته پیش‌رو بخش دوم مقاله‌ای است که تنها درباره نویسندگان ایرانی‌تباری است که به زبان سرزمین میزبان می‌نویسند. ادبياتی كه، فارغ از قيدوبندهای سانسور دولتی و شرایط دشوار نشر، و به برکت امکانات بیشتر و فراهم‌تر، رونق شايان توجهی یافته است. بخش نخست مقاله را اینجا بخوانید.
  ادامه ...
  Published on 02-16-21
  2 weeks ago
 • نقش و جایگاه زبان پارسی در قزاقستان؛ گذشته، امروز و آینده
  غالیه قمبربیکوا استاد ارشد خاورشناسی در دانشگاه ملی فارابی قزاقستان در این مقاله کوشیده است پیشینۀ زبان پارسی در قزاقستان و در کل در آسیای مرکزی را بررسی کند و همچنین به نقش این زبان در زندگی معنوی مردم قزاق بپردازد. نقش و اهمیت زبان پارسی در قزاقستان از دو منظر بررسی می‌شود: ادبیات و آثار معنوی از یک سو
  ادامه ...
  Published on 02-16-21
  2 weeks ago